Zapraszamy Was na spotkanie w chwili, kiedy wciąż zmagamy się z pandemią, ograniczeniami, lękiem. Widzimy, jak wiele napięć i trudności przeżywają dzieci i nastolatki. Zdecydowanie zwiększyła się liczba młodzieńczych depresji i niestety – prób samobójczych. Bardzo potrzebne jest teraz profesjonalne wsparcie, jednocześnie rodzice zgłaszają, że terminy wizyt u specjalistów są wyznaczane często za kilka miesięcy. A są sprawy, z którymi nie można poczekać. Pierwsza pomoc w kryzysie może przyjść od rodzica, nauczyciela, czasem także od rówieśników. Nie jesteśmy bezradni. Potrzebna nam świadomość i uważność i wiedza. Porozmawiamy o tym, jak nie przegapić czegoś ważnego, jak wesprzeć dzieci i młodzież i jednocześnie zadbać o siebie.
Nasz Gość ma w sercu i głowie ogrom doświadczenia w pracy z kryzysami różnego rodzaju, wspiera młodych ludzi w wielu wymiarach, wkłada ogrom energii w to, aby chcieli żyć. Cieszymy się na kolejne spotkanie 😊
Porozmawiamy o sprawach, które dają podstawy wiedzy i wskazówki, na co zwracać uwagę, jak reagować:
- Rodzaje zaburzeń dzieci i młodzieży – wprowadzenie
- Depresja – perspektywa chorego, rodzica, psychoterapeuty, nauczyciela
- Zamach samobójczy – paradygmat medyczny i psychologiczny
- Wprowadzenie do suicydologii
- Czynniki ryzyka samobójstwa
- Etapy procesu decyzyjnego prowadzącego do samobójstwa
- Sygnały ostrzegawcze
- Profilaktyka samobójstw w szkole i w domu
- Postępowanie po zamachu samobójczym
Dla kogo?
Spotkanie adresujemy do rodziców, nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz wszystkich, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą.
Przed spotkaniem prosimy:
- pobrać aplikację zoom https://zoom.us/download
- sprawdzić czy urządzenie na którym będą Państwo pracować daje możliwość odbiory audio i video
Link z zaproszeniem na spotkanie prześlemy do Państwa w osobnym mailu, dzień przed rozpoczęciem spotkania.
Certyfikat
Dla uczestników spotkania istnieje możliwość wystawienia certyfikatu potwierdzającego udział. Certyfikat wystawiamy tylko osobom, które wzięły udział w spotkaniu 10 czerwca.